Híreink

XIV. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny Országos Döntője Beszámoló

A Vámbéry Ármin Alapiskola büszkeségeként számolhatunk be a XIV. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjéről, ahol iskolánk két tehetséges diákja, Csonka Sára és Dudás Eleonóra is kiválóan szerepeltek.

 1. 1. Kategória:
 • Csonka Sára (3. D osztály)
 • Felkészítő tanárok: Csiffári Renáta és Bernáth Andrea
 • Elért eredmény: Ezüst sávos helyezés
 1. 2. Kategória:
 • Dudás Eleonóra (4. C osztály)
 • Felkészítő tanár: Horváth Tamás, Dudás Péter
 •  
 • Elért eredmény: Ezüst sávos minősítés

Az idei évben 438-an jelentkeztek a versenyre, melynek nyolc regionális elődöntőjéből 77 tehetséges népmesemondó jutott el az országos döntőbe, Gombaszögre. A verseny nem csupán a sávos besorolásokról szól, hanem a közösségépítésről, az egymás társaságában eltöltött időről is.

A versenyzőket számos kísérőprogram várta, mint például a kézműves foglalkozások, amelyeket a Gömöri Kézművesek Társulása mesterei vezettek, valamint Izolda népi játékainak kipróbálása. Hétfő délután a Sajó Banda daltanulást és hangszerbemutatót tartott, majd játszó- és táncházat szerveztek. Este mesepárbajra került sor, ahol négy mesemondó interaktív meseestet tartott nyereményekkel a hallgatóság számára.

Kedden a Szépenszóló Társulat “Furulyás Palkó” című előadásával zárult a rendezvény, amely minden érdeklődő számára nyitott volt.

A verseny és a kísérőprogramok gazdagították a résztvevők élményeit, és hozzájárultak a népmese és a közösségi élet ápolásához. Büszkék vagyunk diákjainkra és felkészítő tanáraikra, akik hozzájárultak iskolánk hírnevének öregbítéséhez.

Bernáth Andrea, Horváth Tamás

Kép7

Kép8

Kép9

Kép10

Kép11

Kép12

Kép13

Kép14

Elérhetőségek

Hviezdoslav utca 2094/2, 92901 Dunajská Streda

 • 001npedit2
 • 002efsr
 • 003pop3