Híreink

Autómentes nap

Városunkban 2023. szeptember 19-én, kedden, került sor az Európai Mobilitási Hét keretében az Autómentes nap megrendezésére. Iskolánkból a 2. évfolyam vett részt a Dunaszerdahely központjában megrendezett eseményen, amelyre elektromos és hidrogénmeghajtású autóbusz szállított bennünket. Az időjárás nem kedvezett valamennyi szabadtéri program megszervezésére a lezárt Fő utcán. Az eső elől a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központba szorultunk. A megnyitó után kiértékelték az FCC Environment Kuka Manó hulladékgyűjtési versenyt, amelyen iskolánk az előkelő 1. helyen végzett. A díjátadót követően különféle foglalkozásokon vettünk részt. Ismerkedtünk a közlekedés szabályaival, kipróbáltuk az elsősegélynyújtás néhány technikáját, ügyességi feladatokat oldottunk meg. Élményekkel gazdagon tértünk vissza az iskolába, ahol a nap lezárásaként szót ejtettünk a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti problémákról, a közlekedési mód felelősségteljes megválasztásáról, a kerékpáros és gyalogos közlekedésről.

Mgr. Csörgő Marianna

Legfrisseb hírek

Közelgő esemény

Elérhetőségek

Hviezdoslav utca 2094/2, 92901 Dunajská Streda

  • 001npedit2
  • 002efsr
  • 003pop3