Tisztelt Szülők!
Ebből a tanévből van még jó másfél hónap és ez egyes tantárgyból meg is határozza programunkat.
Matematikából megpróbálom megerősíteni a tanulók törzsanyagban való biztonságérzésüket, ( összeadás, kivonás húszas számkörben ), kiszúrni azokat a részterületeket, pld. pótlás tízes átlépése esetén, amit egyeseknél meg kell erősíteni. Foglalkozunk azonban kiegészítő tananyaggal is. Eddig a hosszúság mérését gyakoroltuk. Mik voltak az ősi hosszmértékegységek, ( lépés, arasz ), miért nem pontosak ezek, egy mértékegységgel, a méterrel bővebben is gyako roltunk, számoltunk. Bevezettük a súly, pontosabban a tömeg fogalmát, mérését, mérésének eszközeit, összehasonlítottunk tárgyakat, állatokat tömegük alapján.
Magyar nyelvből ezen a héten megtanultunk öt nagybetűt, két csoportban, hasonlóságuk alapján. Amennyit csak tudok olvasásból is feleltetem a gyerekeket, hogy mindegyiknél minél jobban képben legyek tudományával. Ha az órán olyan szakaszba érünk, hogy a tanulóknak egy rövid ideig, ez 4 - 5 percig szokott tartani önállóan kell az olvasást gyakorolniuk egész hatékonynak látszik igyekezetük. Már délelőtt is arra próbálom őket ráterelni, hogy figyeljenek oda a délutáni napközis időkitöltésükre is, hogy a tanulásuk legyen minél hatékonyabb. Persze olyankor Annamária szervezésén múlik a legtöbb, meg illúzi&oa cute;im sincsenek egy elsős önálló munkavégzése iránt, Önöktől is többször hallom, hogy sokszor nekifogni tovább tart, mint maga a munka, de nekünk már az felé kell terelgetni a gyerekeket, hogy életkoruknak megfelelően érezzenek némi felelőséget saját dolgaik iránt. Persze olyanok is vannak, akik nagyon is átérzik ezt az érzést és mindig a maximumot igyekeznek nyújtani. Azt csak megismételni tudom, amit a szülőin is mondtam, az igyekezet mindegyikben benne van és én ezt maximálisan megpróbálom fenntartani náluk.
Szlovák nyelvből több minden mellett megpróbáltam összeszedni az első négy - öt bohócot és szókészletük egy részét különböző kommunikációs szituációkban gyakorolni. Gyakoroltunk egy feladatlapot, amit a tanulók vittek haza. Ezt a feladatlapot úgy gyakoroltuk, hogy először elolvastuk az oszlopok fölötti kérdést és az ábrák alapján válaszoltunk rá. Tehát: Mám strúhadlo, jablko, loptu, tašku, mydlo, syr. Pravítko je dlhé, banán je žltý, kuriatko je žlté. Prosím si mlieko, žiarovku, chlieb, čokoládovú, citrónovú a čučoriedkovú zmrzlinu a sódu. Strúham, pijem, maľujem, var&iac ute;m, plávam. Chcem strúhať, piť, maľovať, variť, plávať. Budem strúhať, piť, maľovať, variť a plávať. Cestujem autobusom, autom, električkou, helikoptérou a vlakom. O druhej pozerám televíziu. O šiestej plávam. O piatej pijem.
Remélem a fényképek sértetlenül eljutottak Önökhöz és mindenből annyi készült, amennyit kértek. Ha valakinél ez nem így sikerült volna, kérem jelezzék utánarendelünk. Pénteken délután találkozunk, de még kimennek a meghívók is.
Házi feladat:
olvasás : A tyúk. Ezzel kapcsolatosan megnéztünk két rövid filmet, hogyan kelnek ki a kiscsibék nagyüzemileg, illetve kotlóssal. Mondhatom nagyon élvezték a gyerekek, de én is.
írás: 5. írásfüzet: 24. old. első 3 sor, 25. old. első 4 sor
szlovák: gyakorolhatják a fent említett feladatlapot
matematika: feladatlapon
Tisztelettel: M. P.