Híreink

Vámbérys tojásfánk

 

A húsvéti ünnepek alkalmából idén újra hangulatossá vált iskolánk aulája.

Immár hagyománnyá váló tojásfa díszítése is a belső térben valósult meg. Köréje, a bábcsoport díszletei és kellékei csoportosultak, így segítve az ünnepi légkör hatásosabb kialakítását. A fa ékesítésébe a diákok is aktívan bekapcsolódtak. Rengeteg aprólékosan kidolgozott tojást hoztak. A kezdeményezésbe továbbá örömmel vettek részt az újonnan érkezett kis elsőseink is, akik szép számban büszkén hozták alkotásaikat.

Már nagyon régi hagyomány a bokrok és a fák húsvéti tojásokkal való feldíszítése, mely húsvéti tojásfa néven vált ismertté. A tojás a világ minden táján az új élet egyik ősi szimbóluma, a fa pedig az életfa jelképe, mely utal életre és halálra, az örök fejlődésre és növekedésre, a folytonos megújulásra. Az életfa hitvilágát a magyar népmesék is őrzik: az út, amelyen a mesehős az égbe, vagy az alvilágba jut.

A mi „Vámbérys” tojásfánk legyen jelképe annak az új útnak, ahol diákjaink lépésről lépésre, ágról ágra elérik kitűzött céljaikat.

Horváth Tamás 

 

Legfrisseb hírek

2019. április 17.
2019. április 17.
2019. április 12.
2019. április 12.

Közelgő esemény

Elérhetőségek

Hviezdoslav utca 2094/2, 92901 Dunajská Streda

  • dummy+421 31 552 53 85

  • dummy mj.vambery@gmail.com